طراحی دکوراسیون بوم چین
شنبه 20 مرداد 1397 :: 10:23 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 21

دکوراسیون اتاق خواب

رنگ مناسب اتاق خواب:
جدای از اینکه سلیقه صاحبخانه چیست و یا اینکه چه رنگی را میپسندد برای رنگ های مورد استفاده در اتاق باید با تامل و فکر تصمیم گرفت چرا که یک انتخاب اشتباه میتواند در دراز مدت تاثیراتی منفی بر روحیه و در نتیجه سلامت جسم داشته باشد.
هر کدام از رنگ ها تاثیری متفاوت بر فرد میگذارد اگر میخواهید خواب شبانه راحتی را در اتاق خواب خود داشته باشید بهتر است خاصیت رنگ ها را تا حدودی بدانید و بعد از آن اقدام به انتخاب رنگ مناسب کنید.

دکوراسیون منزل

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده رنگ آبی ضربان قلب و فشار خون را پایین میآورد و همین طور رنگ سبز و زرد موجب میشود خاب شبانه بهتری داشته باشیم.طی تحقیقاتی که در استرالیا روی 2000 خانه در مورد رنگ های آنها انجام شده محققان به این نتیجه رسیده اند خانه هایی که درآنها از رنگ های ابی،سبز و زرد استفاده شده خاب شبانه راحت تری دارند.

چیدمان منزل مسکونی

تا جایی که میتوانید در اتاق خواب از رنگ های ارغوانی و بنفش تیره استفاده نکنید.چون این رنگ ها تحریک کننده ذهن و موجب خلاقیت آن میشود که خود باعث فعال نگه داشتن ذهن شده و این موضوع یک خواب آرام را از انسان میگیرد و حتی موجب دیدن خواب های پریشان و زیاد میشود.بخاطر همین صبح که فرد از خواب بیدار میشود احساس خستگی میکند. براساس تحقیقات انجام شده افرادی که در اتاق های با رنگ بنفش یا ارغوانی میخوابند حدود 5 تا 6 ساعت میخوابند که به نسبت 8 ساعت خواب که بدن به آن نیاز دارد بسیار کمتر است.

دکوراسیون مسکونی اتاق

چنانچه به رنگ بنفش و استفاده از آن علاقه دارید پیشنهاد میشود از رنگهای یاسی یا بنفش کمرنگ استفاده کنید و برای اینکه از سردی فضا بکاهید و فضا را گرمتر و صمیمی تر کنید از پارکت های چوبی یا فرش های دستباف استفاده کنید

دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ سفید یکدست برای اتاق باعث بی روح شدن و سردی فضا میشود در حالی که اگر مقداری رنگ مایه خاکستری به آن اضافه شود میتواند جلوه ای متفاوت به اتاق بدهد.

اجرای دکوراسیون

رنگ قرمز جز رنگ های گرم و موجب القای انرژی در فرد میشود.اگر شما از طرفداران رنگ قرمز هستید توصیه میشود برای اتاق خوابتان در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید و به یک دیوار بسنده کنید.بخصوص برای اتاق خواب کودک سعی کنید از رنگ های قرمز روشن یا صورتی که مناسب رنگ اتاق خواب کودک است استفاده کنید.

اجرای دکوراسیون اتاق خواب

همچنین شما میتوانید قبل از شروع کار مطالعاتی راجع به آشنایی با رنگ ها داشته باشید تا بتوانید بهتر در این زمینه تصمیم بگیرید.

انتخاب پرده مناسب برای اتاق:
پرده در دکوراسیون داخلی اهمیت بسیاری دارد بطوری که جز یکی از مهمترین عناصر چیدمان بشمار میآید.انتخاب طرح،رنگ و حتی جنس پرده نیز باید با درایت و تامل صورت گیرد تا نتیجه رضایت بخش و در چشم بیننده زیبا باشد.در زیر نکاتی را در این خصوص یادآور میشویم.

چیدمان تخت خواب

ممکن است پنجره اتاق خواب کوچک یا بزرگ باشد.سعی کنید اگر پنجره ها بیشتر از یک عدد و نزدیک به هم بودند یک پرده برای آنها انتخاب کنید.اگر بخواهید سقف اتاق بلند تر بنظر برسد از یک پرده بلند استفاده کنید.اگر پرده ای که برای اتاقتان انتخاب کرده اید کوتاه باشد بهتر است پایین آن را طرح دار انتخاب کنید تا جلب توجه به سمت پایین پرده باشد و در صورتی که پرده بلند داشتید میتوانید برای بالای آن طرحی را در نظر بگیرید که ارتفاع پرده خیلی زیاد بنظر نرسد.

چیدمان پذیرایی

برای انتخاب جنس پرده اتاق خواب ابتدا دقت داشته باشید که در کدام فصل سال هستید.اگر در فصل سرد سال بسر میبرید از پرده های ضخیم تر مثل مخمل استفاده کنید و اگر در فصل گرم سالید از پرده های حریر یا ساتن استفاده کنید.در انتخاب جنس پرده دقت کنید که زود از بین نرود و شما مجبور به تعویض زودهنگام آن نشوید.یک راه برای تشخیص جنس پارچه اینست که پارچه را از قسمتی که بریده شده است کمی بکشید اگر متوجه شدید تاروپود آن براحتی از هم جدا میشوند از خیر آن بگذرید.درصورتی که علاقه دارید حتما آن پارچه را داشته باشید برای زیر آن یک آستر انتخاب کنید که نورآفتاب کمتری خورده و دیرتر آسیب ببیند.

چیدمان اتاق نشیمن

رنگ و طرح پرده در اتاق بسیار اهمیت دارد و باید رنگ پرده بگونه ای باشد که هارمونی اتاق با سایر اجزا هماهنگی و هارمونی لازم را داشته باشد.قبل از این موضوع بهتر است در مورد سبک های دکوراسیون داخلی کمی بدانید و بعد باتوجه به آن اقدام به انتخاب طرح و رنگ پرده کنید.البته این اتاق شماست و قانون نوشته شده ای در این مورد وجود ندارد اما بهتر است اگر انتخابی دارید آن را با شناخت و آگاهی انجام دهید تا خیالتان راحت باشد که قبل از انتخاب همه موارد را در نظر گرفته اید.مثلا اگر سبک اتاق شما مدرن است میتوانید از طرح های هندسی استفاده کنید یا اگر سبک معاصر دارید میتوانید از انواع پرده های گل دار استفاده کنید.در سبک های رسمی و کلاسیک هم رنگ های بژ،نسکافه ای،قهوه ای و پارچه های ساده با خطوط طلایی و زرشکی با گل های پرکار در حاشیه آنها گزینه مناسبی است.پرده های حریر ساده تقریبا در تمام سبک ها جواب میدهد ومیتواند خیال شما را بابت هماهنگی پرده با دکوراسیون اتاق خوابتان راحت کند.

چیدمان بر طبق رنگ بندی

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پرده

به لحاظ روانشناسی انتخاب رنگ های سبز و زرد و ترکیب اینها مناسب ترین رنگ برای دکوراسیون اتاق های خواب است چرا که آرامش و گرما را به محیط اتاق آورده و موجب خواب راحت شبانه میشود.اما شما میتوانید هر رنگ دیگری را نیز به تناسب دکوراسیون اتاقتان انتخاب کنید.اگر رنگ پرده را با اجزا دیگر موجود در اتاق مثل فرش یا روتختی هماهنگ کنید هارمونی اتاق بیشتر حفظ میشود.

دکوراسیون پرده برای پذیرایی

پیشنهاد میشود برای پرده اتاق کودک از پرده های طرح دار با رنگ های شاد استفاده کنید و از بکار بردن پرده های با رنگ یکدست خودداری کنید چرا که هر رنگ تاثیرات خود را روی رفتار کودک بخوبی نمایان خواهد ساخت که شاید چندان مطلوب نباشد.مثلا رنگ قرمز یا نارنجی یکدست موجب عصبی شدن و یا رنگ آبی یکدست موجب بی حالی و سستی کودک خواهد شد.

پرده

ایجاد یک فضای گفتگو در اتاق:
صرف نظر از اندازه اتاق میتوانید جدای از محل تخت یک فضای خاص برای یک گفتگوی دو نفره ترتیب دهید.در صورتی که به لحاظ فضا واقعا محدودیت دارید سعی کنید با گذاشتن یک صندلی در یک گوشه اتاق مکانی برای نشستن و آرامش خود فراهم آورید.اگر این صندلی کنار پنجره باشد که در حین استراحت بتوان از منظره بیرون استفاده کرد خیلی بهتر است.استفاده از یک میز کوچک کنارصندلی برای صرف چایی یا قهوه این ضیافت را تکمیل میکند.همچنین از تاثیری که گیاهان زنده روی محیط اطراف میگذارند غافل نباشید.استفاده از یک یا چند گلدان زیبا در اتاق میتواند طراوت و شادابی را به فضای اتاق هدیه کند.اما تصمیم بگیرید اگر گلدانی را وارد اتاق خود کردید حتما به آن کاملا رسیدگی کنید چرا که نبود گیاه طبیعی از بودن آن با برگ های پژمرده یا زرد بسیار بهتر است.

چیدمان تخت

چیدمان کلاسیک

نور اتاق خواب:
نور اتاق خواب میتواند بصورت طبیعی یا مصنوعی باشد.نور طبیعی و فواید آن بهیچوجه قابل مقایسه با نورهای مصنوعی و ساخته دست بشر نیست.لذا سعی کنید در صورتی که اتاق پنجره دارد ازورود نور به داخل اتاق حداکثر استفاده را بکنید وچیدمان اتاق خواب را بگونه ای انجام دهید که جلوی ورود نور را نگیرد.

چیدمان مدرن

هرچند بعضی افراد دوست دارند اتاق تاریک باشد که در این وارد میتوانید از پرده های ضخیم تر یا پرده هایی که میتوان ورود نور را به اتاق تنظیم کند استفاده کنید.

چیدمان اتاق با پنجره

در مورد نور های مصنوعی و لامپ ها، ضمن روشنایی محیطی و به اندازه کافی که اتاق باید داشته باشد برای زیبا تر شدن فضای اتاق میتوانید از آباژورهای با پایه بلند یا کوتاه متناسب با دکوراسیون اتاق خوابتان استفاده کنید.اگر در کنار تخت میز یا پاتختی دارید میتوانید روی آنها ازچراغ خواب های مناسب بهره ببرید.همینطور استفاده از هالوژن ها به عنوان نورهای موضعی و ایجاد سایه روشن آنها روی دیوار میتواند زیبایی اتاق را دوچندان کند.

چیدمان ساده

چیدمان باکلاس

در مورد میزان نور اتاق خواب دقت کنید که از نصب لوستر های بزرگ در آنها خودداری کنید چرا که اتاق محلی برای استراحت است و نور زیاد مناسب این فضا نیست.


استفاده مناسب از قفسه کتاب در اتاق
گاهی علاقه وافر افراد به مطالعه کتاب یا نگهداری انواع کتاب ها در کتابخانه شخصی خودشان موجب شده که یک کتابخانه بزرگ در نزدیکی تخت داشته باشند.بدلیل نشستن گرد و غبار روی کتاب ها این امر ممکن است موجب اختلال و مشکلات تنفسی برای شما شود.همچنین در صورت وقوع زمین لرزه امکان سقوط آنها روی شما وجود دارد.ما به جای اینکار به شما پیشنهاد میکنیم از یک قفسه داخل دیواری و در دار کوچک در نزدیکی تخت استفاده کنید که تعدادی از کتاب های مورد علاقه تان را در آنجا قرار دهید تا قبل از خواب مطالعه کنید.کتابخانه اصلی را میتوانید در جایی دور تر از تخت قرار دهید.

چیدمان کتابخانه

آینه در اتاق خواب
آینه در اتاق خواب میتواند به عنوان یک عنصر دکوراتیو در اطراف تخت یا قسمت هایی از اتاق با طرح و نقش خاص استفاده شود یا اینکه بعنوان وسیله ای کاربردی برای آرایش یا مرتب کردن و دیدن خود از آن استفاده کرد.
در مواردی که از آن بعنوان یک وسیله تزیینی استفاده میشود سعی کنید جانمایی و طرح آن بگونه ای باشد که با دکوراسیون بقیه اتاق همخوانی داشته باشد اما در حالت دوم آینه را باید در جایی بگذارید که در هنگام خواب تصویرتان در آن دیده نشود چرا که بعد از مدتی موجب بدخوابی و پریشانی خواهد شد.همچنین موقعیت آینه باید طوری باشد که در صورت باز بودن در اتاق خواب نمای تخت از بیرون در آن معلوم نباشد و حریم خصوصی حفظ گردد.

چیدمان تخت

از دیگر چیدمان های بوم چین:

چیدمان اداری
چیدمان اتاق خواب
چیدمان میز ناهارخوری
آشنایی با چرخه رنگ و کاربد آن در دکوراسیون و چیدمان
چیدمان آشپزخانه
چیدمان دیوار پشت ال سی دی
چیدمان مسکونی
نکات کلیدی در مورد چیدمان اتاق خواب

کاربرد فنگ شویی در چیدمان

پیوندهای روزانه
آمار
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 31
  • بازدید دیروز : 8
  • بازدید این هفته : 47
  • بازدید این ماه : 95
  • بازدید امسال : 521
  • بازدید کل : 1614
  • تعداد پست ها : 36
  • تعداد نظرات : 0


 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : بلاگ یو