طراحی دکوراسیون بوم چین
 
طراحی دکوراسیون بوم چین
دوشنبه 14 آبان 1397 :: 15:07 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 32

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

در دکوراسیون داخلی منزل کوچک گاهی اوقات لازم است برای مدتی کوتاه یا بیشتر در خانه های با متراژ کم و کوچک سکونت داشته باشید و احتمالا کمبود فضا از مهمترین دغدغه های شما خواهد بود. اما باید توجه داشته باشید با استفاده اصولی و صحیح از قوانین طراحی و چیدمان و بکارگیری ترفندهایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچکخود میتوانید تا حد زیادی مشکل کمبود فضای خود را جبران کنید.

استفاده از طیف رنگی روشن برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک


با اینکه شما میتوانید در دکوراسیون داخلی منزل کوچک این گزینه را نادیده بگیرید اما مطمعن باشید خانه های با رنگ های روشن تر بزرگتر از خانه ها با طیف رنگی تیره بنظر میرسد.چنانچه طرفدار رنگ های خاص هستید میتوانید در استفاده از کوسن ها و والان های پرده و دیگر اکسسوری منزل از رنگبندی های مورد علاقه خود استفاده کنید.حتی میتوانید یکی از دیوار ها را به رنگ دلخواه خود در بیاورید.

استفاده حداکثری از پنجره های بزرگ و نور طبیعی در دکوراسیون داخلی منزل کوچک


حتما به این نکته رسیده اید که هر چه نور طبیعی که وارد منزل میشود بیشتر باشد خانه روشن تر و درنتیجه فضا بزرگتر بنظر میرسد و دکوراسیون داخلی منزل کوچک شما زیبا تر جلوه می کند.

استفاده از پرده های بلند


پرده های بلند به شما کمک خواهد کرد که ارتفاع دیوار ها را بیشتر از چیزی که هست نشان دهید و در نتیجه خانه شما بزرگتر بنظر میرسد.

استفاده از پرده ها و دیوار های جداکننده مشبک بجای دیوار های بلند اتاق در دکوراسیون داخلی منزل کوچک


چیزی که هنوز در بین خانواده های ایرانی رواج دارد تفکیک نمودن تمامی فضاها از یکدیگر است.اینکار خود موجب کوچک شدن فضا میشود.شما میتوانید بجای اینکار از دیوار های کوچک جدا کننده یا حتی از پرده های مناسب برای تفکیک فضا در دکوراسیون داخلی منزل کوچک خود استفاده کنید تا ضمن حفظ وحدت فضا تفکیک بخش های مختلف را انجام دهید.

برای مطالعه بیشتربهدکوراسیون داخلی منزل کوچک کلیک کنید

شرکت دکوراسیون دخلی بوم چین آماده بهره گیری از هنر متخصصان و طراحان در زمینه دکوراسیون داخلی و چیدمان آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما عزیزان میباشد

پنجشنبه 19 مهر 1397 :: 10:12 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 44

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی 2018


سبک مدرن در معنای واقعی آن:

1 – سبک مدرن در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی از گذشته فاصله می گیرد و از هیچ قواعدی پیروی نمی کند.

طراحی دکوراسیون منزل ایرانی

2 – در این سبک رنگ ها یا به صورت طبیعی استفاده می شود یا خنثی است. یعنی رنگ اولیه در این سبک سفید، سیاه، کرم و خاکستری انتخاب می شود. و رنگ دوم خیلی کم در طراحی دکوراسیون منزل به صورتی که در تمام منزل در چرخش باشد استفاده می شود. ولی غالب رنگ ها خنثی است.

طراحی دکوراسیون منزل ایرانی2018

3 – رنگ های تخت و بدون طرح انتخاب می شود. تنوع در استفاده از رنگ در این فضا دیده نمی شود.

سبک متفاوت در طراحی دکوراسیون داخلی

4 – اساسا این سبک در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی به دنبال تقارن نمی رود و تنها بین اثاثیه ایجاد تعادل می کند.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

5 – در سبک مدرن از مبلمان در کمترین حالت استفاده می شود. و ظاهر ساده و بدون جزئیات آن است که این سبک را مناسب خانه های آپارتمانی امروزی می کند. زیرا باعث می شود که خانه بخاطر فضاهای بازی که ایجاد می شود بزرگتر نشان داده شود.

سکب های متفاوت


دکوراسیون داخلی منزل ایرانی به سبک کلاسیک


امروزه سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده.توجه به جزئیات،تقارن،تجملاتی بودن و زیبایی و با شکوه بودن از مشخصات بارز این سبک است. در این نوع دکوراسیون داخلی هر وسیله جای مخصوص به خودش را دارد و هیچ اثری از درهم ریختگی و شلوغی در آن به چشم نمی خورد و از نظر بصری، نظم و تقارن خاصی را به بیننده القا می کند.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک همه وسایل با یکدیگر هم خوانی دارد، با هم به راحتی ست می شوند و هیچ گونه عامل غافلگیر کننده در آن به چشم نمی خورد.رنگ ها با هم آمیخته شده است و اغلب وسایل در امتداد یک خط افقی قرار می گیرد.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

جنس مبلمان به طور معمول از چوب است. چوب ها اصولا منبت کاری شده است و روی آن ها کار دست مشاهده می کنید.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

یکی از ویژگی های برجسته در خانه های کلاسیک پرده هاست. در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی پرده ها به راحتی می تواند یک خانه کلاسیک را از سایر سبک ها مجزا سازد.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی


– لوازم جانبی که در خانه های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد عبارت است از: آباژور، گل و گیاهان طبیعی، آینه، قاب و تابلو و کلکسیونی از کتاب ها.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

استفاده از شزلون ها در این سبک میتواند جلوه ای ویژه به هال شما داده و حس اشرافی را به دکوراسیون داخلی منزل شما منتقل کند.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

گچبری ها و ابزار هایی که غالبا در این سبک استفاده میشود دارای جزئیات بالا و اجرای آن لازمه دقت فراوانی است که چند نمونه از آن را میتوانید در زیر مشاهده کنید.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی


در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی به سبک کلاسیک دقت کنید وسایلی که برای منزل انتخاب میکنید با هم همخوانی داشته باشند همچنین باید این وسایل بگونه ای باشند که هر کدام به تنهایی نشان دهنده سبک کلاسیک باشند.امروزه وسایل بسیار زیبایی از جمله لوستر ها،آباژورها،میزها،کنسول های بسیار زیبایی در بازار ایران نیز موجود میباشند که میتواند زینت بخش منزلتان در این سبک باشد.اما اغلب این وسایل بدلیل ظرافت و جنس خاص این سبک دارای قیمت های بالاتری نسبت به سایر سبک ها میباشد.لذا اگر به لحاظ بودجه محودیت دارید باید کمی در انتخاب این سبک تامل بخرج دهید.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

آینه های تراشکاری شده و غالبا لوزی شکل از عناصر گویای سبک کلاسیک میباشد که معمولا در راهروها یا هال از آن بهره گرفته میشود.

سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی

در انتخاب میز تلویزیون سعی کنید میزهای متناسب با این سبک را انتخاب کنید که متوانید تعدادی از نمونه های آن را در زیر مشاهده کنید.


دکوراسیون داخلی منزل ایراانی به سبک روستیک


طراحان دکوراسیون داخلي معتقدند خانه بايد شخصيت داشته باشد. درست مانند آدم‌ها كه هر كدام اصالت خاص خودشان را دارند. به نظر آنها بدترين شكل، خانه‌هايي است كه در آنها هيچ‌كدام از لوازم و چيدمان اساسي به هم ربطی ندارند. اين مساله در خانه‌هاي كوچك هم مستثنا نيست؛ مثلا اگر د‌لتان يك خانه روستيك (خانه‌اي با المان‌هايي از طبيعت) مي‌خواهد نمي‌توانيد ديگر از سراميك و. . . استفاده كنيد.

برای مطالعه ای ادامه ی این مطلب کلیک کنید.


از دیگر دکوراسیون داخلی های بوم چین:


چیدمان اداری
چیدمان اتاق خواب
چیدمان میز ناهارخوری
آشنایی با چرخه رنگ و کاربد آن در دکوراسیون و چیدمان
چیدمان آشپزخانه
چیدمان دیوار پشت ال سی دی
چیدمان مسکونی
نکات کلیدی در مورد چیدمان اتاق خواب

شنبه 27 مرداد 1397 :: 10:47 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 44

اجرای دکوراسیون-اجرای روف گاردن

روف گاردن می تواند فضایی صمیمی باشد برای یک دورهمی دوستانه یا خانوادگی که ساعاتی در روز را در آن مکان به استراحت و تفریح گذراند. این سبک بام ها در سال های اخیر بسیار مورد توجه معماران و مهندسان ساختمان قرار گرفته و استقبال فراوانی نیز از آن بعمل آمده است.


روف گاردن می تواند فضایی صمیمی باشد برای یک دورهمی دوستانه یا خانوادگی که ساعاتی در روز را در آن مکان به استراحت و تفریح گذراند. این سبک بام ها در سال های اخیر بسیار مورد توجه معماران و مهندسان ساختمان قرار گرفته و استقبال فراوانی نیز از آن بعمل آمده است.
روف گاردن علاوه بر محافظت از عایق رطوبتی پشت بام و جلوگیری از اتلاف انرژی ساختمان موجب تصویه هوا می شود و عمر آن بسیار طولانی و ماندگاری بین 30 تا 50 سال دارد . تجهیزات مورد استفاده در روف گاردن شامل تجهیزات فضای سبز ، آلاچیق ، باربیکیو ، آبنما ، نیمکت و... می باشد . همچنین استفاده از مصالحی همچون انواع چوب پلاست ها و ترموود ها برای قسمتی از کف و دیوارها زیبایی و مقاومت این بام ها را دو چندان می کند .

خاک مناسب :
از جمله مواردی که در روف گاردن اهمیت بالایی دارد انتخاب خاک مناسب می باشد ، این خاک باید به گونه ای باشد که وزن مخصوص کمتری داشته و توانایی جذب آب بالایی نیز داشته باشد .وزن محاسبه شده برای پشت بام توسط مهندسین 50 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد لذا طراحی و تقسیم بار باید بگونه ای باشد که این شرایط در آن لحاظ گردد.

انتخاب گیاه برای روف گاردن :
گیاهانی که برای روف گاردن انتخاب می شوند باید از مقاومت بالاتری نسبت به گرما و باد برخوردار بوده و با شرایط محیطی سازگار باشد . چنانچه قصد استفاده از گیاهان ظریف تر را دارید باید از بادگیرهای مناسب استفاده شود .
زهکشی، فیلترینگ . ایزولاسیون :
زهکشی، فیلترینگ و ایزولاسیون از جمله مواردی است که در اجرای روف گاردن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زهکشی موجب حفاظت ریشه گیاهان شده و همچنین کار جمع آوری و هدایت آب مازاد به لوله های خروجی را انجام می دهد. فیلترینگ از خاک محافظت کرده و با استفاده از لایه های الیاف مانع از انتقال املاح خاک به لایه های زیرین و تغییر بافت خاک و انسداد مسیرهای زهکشی می گردد.

آبیاری :
سیستم آبیاری مورد استفاده در روف گاردن بصورت اتوماتیک و قطره ای مجهز به یک کنترل می باشد. از آنجایی که عده ای ممکن است به دلیل مشغله ی کاری یا شرایط محیطی در فصول مختلف قادر به آبیاری منظم گیاهان نباشند این سیستم در بام باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد که خود نیز موجب صرفه جویی در مصرف و زمان و انرژی می گردد.از دیگر اجرای دکوراسیون بوم چین

اجرای دکوراسیون داخلی و سقف کناف

چهارشنبه 24 مرداد 1397 :: 14:09 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 43
شنبه 20 مرداد 1397 :: 10:23 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 53

دکوراسیون اتاق خواب

رنگ مناسب اتاق خواب:
جدای از اینکه سلیقه صاحبخانه چیست و یا اینکه چه رنگی را میپسندد برای رنگ های مورد استفاده در اتاق باید با تامل و فکر تصمیم گرفت چرا که یک انتخاب اشتباه میتواند در دراز مدت تاثیراتی منفی بر روحیه و در نتیجه سلامت جسم داشته باشد.
هر کدام از رنگ ها تاثیری متفاوت بر فرد میگذارد اگر میخواهید خواب شبانه راحتی را در اتاق خواب خود داشته باشید بهتر است خاصیت رنگ ها را تا حدودی بدانید و بعد از آن اقدام به انتخاب رنگ مناسب کنید.

دکوراسیون منزل

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده رنگ آبی ضربان قلب و فشار خون را پایین میآورد و همین طور رنگ سبز و زرد موجب میشود خاب شبانه بهتری داشته باشیم.طی تحقیقاتی که در استرالیا روی 2000 خانه در مورد رنگ های آنها انجام شده محققان به این نتیجه رسیده اند خانه هایی که درآنها از رنگ های ابی،سبز و زرد استفاده شده خاب شبانه راحت تری دارند.

چیدمان منزل مسکونی

تا جایی که میتوانید در اتاق خواب از رنگ های ارغوانی و بنفش تیره استفاده نکنید.چون این رنگ ها تحریک کننده ذهن و موجب خلاقیت آن میشود که خود باعث فعال نگه داشتن ذهن شده و این موضوع یک خواب آرام را از انسان میگیرد و حتی موجب دیدن خواب های پریشان و زیاد میشود.بخاطر همین صبح که فرد از خواب بیدار میشود احساس خستگی میکند. براساس تحقیقات انجام شده افرادی که در اتاق های با رنگ بنفش یا ارغوانی میخوابند حدود 5 تا 6 ساعت میخوابند که به نسبت 8 ساعت خواب که بدن به آن نیاز دارد بسیار کمتر است.

دکوراسیون مسکونی اتاق

چنانچه به رنگ بنفش و استفاده از آن علاقه دارید پیشنهاد میشود از رنگهای یاسی یا بنفش کمرنگ استفاده کنید و برای اینکه از سردی فضا بکاهید و فضا را گرمتر و صمیمی تر کنید از پارکت های چوبی یا فرش های دستباف استفاده کنید

دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ سفید یکدست برای اتاق باعث بی روح شدن و سردی فضا میشود در حالی که اگر مقداری رنگ مایه خاکستری به آن اضافه شود میتواند جلوه ای متفاوت به اتاق بدهد.

اجرای دکوراسیون

رنگ قرمز جز رنگ های گرم و موجب القای انرژی در فرد میشود.اگر شما از طرفداران رنگ قرمز هستید توصیه میشود برای اتاق خوابتان در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید و به یک دیوار بسنده کنید.بخصوص برای اتاق خواب کودک سعی کنید از رنگ های قرمز روشن یا صورتی که مناسب رنگ اتاق خواب کودک است استفاده کنید.

اجرای دکوراسیون اتاق خواب

همچنین شما میتوانید قبل از شروع کار مطالعاتی راجع به آشنایی با رنگ ها داشته باشید تا بتوانید بهتر در این زمینه تصمیم بگیرید.

انتخاب پرده مناسب برای اتاق:
پرده در دکوراسیون داخلی اهمیت بسیاری دارد بطوری که جز یکی از مهمترین عناصر چیدمان بشمار میآید.انتخاب طرح،رنگ و حتی جنس پرده نیز باید با درایت و تامل صورت گیرد تا نتیجه رضایت بخش و در چشم بیننده زیبا باشد.در زیر نکاتی را در این خصوص یادآور میشویم.

چیدمان تخت خواب

ممکن است پنجره اتاق خواب کوچک یا بزرگ باشد.سعی کنید اگر پنجره ها بیشتر از یک عدد و نزدیک به هم بودند یک پرده برای آنها انتخاب کنید.اگر بخواهید سقف اتاق بلند تر بنظر برسد از یک پرده بلند استفاده کنید.اگر پرده ای که برای اتاقتان انتخاب کرده اید کوتاه باشد بهتر است پایین آن را طرح دار انتخاب کنید تا جلب توجه به سمت پایین پرده باشد و در صورتی که پرده بلند داشتید میتوانید برای بالای آن طرحی را در نظر بگیرید که ارتفاع پرده خیلی زیاد بنظر نرسد.

چیدمان پذیرایی

برای انتخاب جنس پرده اتاق خواب ابتدا دقت داشته باشید که در کدام فصل سال هستید.اگر در فصل سرد سال بسر میبرید از پرده های ضخیم تر مثل مخمل استفاده کنید و اگر در فصل گرم سالید از پرده های حریر یا ساتن استفاده کنید.در انتخاب جنس پرده دقت کنید که زود از بین نرود و شما مجبور به تعویض زودهنگام آن نشوید.یک راه برای تشخیص جنس پارچه اینست که پارچه را از قسمتی که بریده شده است کمی بکشید اگر متوجه شدید تاروپود آن براحتی از هم جدا میشوند از خیر آن بگذرید.درصورتی که علاقه دارید حتما آن پارچه را داشته باشید برای زیر آن یک آستر انتخاب کنید که نورآفتاب کمتری خورده و دیرتر آسیب ببیند.

چیدمان اتاق نشیمن

رنگ و طرح پرده در اتاق بسیار اهمیت دارد و باید رنگ پرده بگونه ای باشد که هارمونی اتاق با سایر اجزا هماهنگی و هارمونی لازم را داشته باشد.قبل از این موضوع بهتر است در مورد سبک های دکوراسیون داخلی کمی بدانید و بعد باتوجه به آن اقدام به انتخاب طرح و رنگ پرده کنید.البته این اتاق شماست و قانون نوشته شده ای در این مورد وجود ندارد اما بهتر است اگر انتخابی دارید آن را با شناخت و آگاهی انجام دهید تا خیالتان راحت باشد که قبل از انتخاب همه موارد را در نظر گرفته اید.مثلا اگر سبک اتاق شما مدرن است میتوانید از طرح های هندسی استفاده کنید یا اگر سبک معاصر دارید میتوانید از انواع پرده های گل دار استفاده کنید.در سبک های رسمی و کلاسیک هم رنگ های بژ،نسکافه ای،قهوه ای و پارچه های ساده با خطوط طلایی و زرشکی با گل های پرکار در حاشیه آنها گزینه مناسبی است.پرده های حریر ساده تقریبا در تمام سبک ها جواب میدهد ومیتواند خیال شما را بابت هماهنگی پرده با دکوراسیون اتاق خوابتان راحت کند.

چیدمان بر طبق رنگ بندی

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پرده

به لحاظ روانشناسی انتخاب رنگ های سبز و زرد و ترکیب اینها مناسب ترین رنگ برای دکوراسیون اتاق های خواب است چرا که آرامش و گرما را به محیط اتاق آورده و موجب خواب راحت شبانه میشود.اما شما میتوانید هر رنگ دیگری را نیز به تناسب دکوراسیون اتاقتان انتخاب کنید.اگر رنگ پرده را با اجزا دیگر موجود در اتاق مثل فرش یا روتختی هماهنگ کنید هارمونی اتاق بیشتر حفظ میشود.

دکوراسیون پرده برای پذیرایی

پیشنهاد میشود برای پرده اتاق کودک از پرده های طرح دار با رنگ های شاد استفاده کنید و از بکار بردن پرده های با رنگ یکدست خودداری کنید چرا که هر رنگ تاثیرات خود را روی رفتار کودک بخوبی نمایان خواهد ساخت که شاید چندان مطلوب نباشد.مثلا رنگ قرمز یا نارنجی یکدست موجب عصبی شدن و یا رنگ آبی یکدست موجب بی حالی و سستی کودک خواهد شد.

پرده

ایجاد یک فضای گفتگو در اتاق:
صرف نظر از اندازه اتاق میتوانید جدای از محل تخت یک فضای خاص برای یک گفتگوی دو نفره ترتیب دهید.در صورتی که به لحاظ فضا واقعا محدودیت دارید سعی کنید با گذاشتن یک صندلی در یک گوشه اتاق مکانی برای نشستن و آرامش خود فراهم آورید.اگر این صندلی کنار پنجره باشد که در حین استراحت بتوان از منظره بیرون استفاده کرد خیلی بهتر است.استفاده از یک میز کوچک کنارصندلی برای صرف چایی یا قهوه این ضیافت را تکمیل میکند.همچنین از تاثیری که گیاهان زنده روی محیط اطراف میگذارند غافل نباشید.استفاده از یک یا چند گلدان زیبا در اتاق میتواند طراوت و شادابی را به فضای اتاق هدیه کند.اما تصمیم بگیرید اگر گلدانی را وارد اتاق خود کردید حتما به آن کاملا رسیدگی کنید چرا که نبود گیاه طبیعی از بودن آن با برگ های پژمرده یا زرد بسیار بهتر است.

چیدمان تخت

چیدمان کلاسیک

نور اتاق خواب:
نور اتاق خواب میتواند بصورت طبیعی یا مصنوعی باشد.نور طبیعی و فواید آن بهیچوجه قابل مقایسه با نورهای مصنوعی و ساخته دست بشر نیست.لذا سعی کنید در صورتی که اتاق پنجره دارد ازورود نور به داخل اتاق حداکثر استفاده را بکنید وچیدمان اتاق خواب را بگونه ای انجام دهید که جلوی ورود نور را نگیرد.

چیدمان مدرن

هرچند بعضی افراد دوست دارند اتاق تاریک باشد که در این وارد میتوانید از پرده های ضخیم تر یا پرده هایی که میتوان ورود نور را به اتاق تنظیم کند استفاده کنید.

چیدمان اتاق با پنجره

در مورد نور های مصنوعی و لامپ ها، ضمن روشنایی محیطی و به اندازه کافی که اتاق باید داشته باشد برای زیبا تر شدن فضای اتاق میتوانید از آباژورهای با پایه بلند یا کوتاه متناسب با دکوراسیون اتاق خوابتان استفاده کنید.اگر در کنار تخت میز یا پاتختی دارید میتوانید روی آنها ازچراغ خواب های مناسب بهره ببرید.همینطور استفاده از هالوژن ها به عنوان نورهای موضعی و ایجاد سایه روشن آنها روی دیوار میتواند زیبایی اتاق را دوچندان کند.

چیدمان ساده

چیدمان باکلاس

در مورد میزان نور اتاق خواب دقت کنید که از نصب لوستر های بزرگ در آنها خودداری کنید چرا که اتاق محلی برای استراحت است و نور زیاد مناسب این فضا نیست.


استفاده مناسب از قفسه کتاب در اتاق
گاهی علاقه وافر افراد به مطالعه کتاب یا نگهداری انواع کتاب ها در کتابخانه شخصی خودشان موجب شده که یک کتابخانه بزرگ در نزدیکی تخت داشته باشند.بدلیل نشستن گرد و غبار روی کتاب ها این امر ممکن است موجب اختلال و مشکلات تنفسی برای شما شود.همچنین در صورت وقوع زمین لرزه امکان سقوط آنها روی شما وجود دارد.ما به جای اینکار به شما پیشنهاد میکنیم از یک قفسه داخل دیواری و در دار کوچک در نزدیکی تخت استفاده کنید که تعدادی از کتاب های مورد علاقه تان را در آنجا قرار دهید تا قبل از خواب مطالعه کنید.کتابخانه اصلی را میتوانید در جایی دور تر از تخت قرار دهید.

چیدمان کتابخانه

آینه در اتاق خواب
آینه در اتاق خواب میتواند به عنوان یک عنصر دکوراتیو در اطراف تخت یا قسمت هایی از اتاق با طرح و نقش خاص استفاده شود یا اینکه بعنوان وسیله ای کاربردی برای آرایش یا مرتب کردن و دیدن خود از آن استفاده کرد.
در مواردی که از آن بعنوان یک وسیله تزیینی استفاده میشود سعی کنید جانمایی و طرح آن بگونه ای باشد که با دکوراسیون بقیه اتاق همخوانی داشته باشد اما در حالت دوم آینه را باید در جایی بگذارید که در هنگام خواب تصویرتان در آن دیده نشود چرا که بعد از مدتی موجب بدخوابی و پریشانی خواهد شد.همچنین موقعیت آینه باید طوری باشد که در صورت باز بودن در اتاق خواب نمای تخت از بیرون در آن معلوم نباشد و حریم خصوصی حفظ گردد.

چیدمان تخت

از دیگر چیدمان های بوم چین:

چیدمان اداری
چیدمان اتاق خواب
چیدمان میز ناهارخوری
آشنایی با چرخه رنگ و کاربد آن در دکوراسیون و چیدمان
چیدمان آشپزخانه
چیدمان دیوار پشت ال سی دی
چیدمان مسکونی
نکات کلیدی در مورد چیدمان اتاق خواب

کاربرد فنگ شویی در چیدمان

چهارشنبه 3 مرداد 1397 :: 12:38 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 49


ایده حصیری برای طراحی دکوراسیون داخلی

هنر حصیر بافی بعد از سنگ تراشی قدیمی‌ترین هنری است که انسان با آن آشنا شده است، هنری که حالا در شکل‌های مدرن و قدیمی‌اش همچنان طرفدار دارد.

مبلمان حصیری برای دکوراسیون داخلی یکی از بی‌نظیرترین ایده‌هاست، البته این مبلمان بیشتر برای فضاهای بیرونی مانند تراس‌ها و حیاط‌ها مورد استفاده قر ار می‌گیرند، اما هیچ قاعده‌ای در استفاده از آن‌ها در فضای داخلی شما نیست، ترکیب این مبلمان با یک میز تم چوبی و فرشی تک رنگ کنفی حال و هوایی خاصی به فضای داخلی شما می‌بخشد.
یکی از مواردی که معمولا برای فضاهای خود باید در نظر بگیرید اکسسوری‌های نظم دهنده‌اند به خوبی می‌توانید از حصیرها برای فضای داخلی خود استفاده کنید، به خوبی می توانید آن ها را برای فضاهای داخلی خود در نظر بگیرید آشپزخانه‌ها رختشوی خانه‌ها محل مناسبی برای استفاده از این سبدها است.
گلدان‌های حصیر بافت شده یکی دیگر از عناصر منحصر به فرد است که به فضای داخلی شما جلوه‌ی بی نظری می‌بخشد، به خوبی می‌توانید از آن‌ها به عنوان پوششی برای گلدان‌های پلاستیکی خود استفاده کنید، ترکیب رنگ حصیرها در کنار رنگ سبز گل‌ها و گیاهان برای دکوراسیون فضای داخلی شما بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود.
سبدهای خوراکی موجود در آشپزخانه‌ها که یک لایه‌ی پارچه‌ای در خود دارند برای فضای آشپزخانه‌ها گزینه‌ی بسیار مناسبی‌اند که می‌توانید از آن‌ها برای نگه داری انواع تنقلات و محصولات استفاده کنید و لذت ببرید.

شنبه 23 تير 1397 :: 15:30 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 60

رنگ ها جز جدایی ناپذیر زندگی ما هستند و به هر جایی که مینگریم

آنها را میبینیم.از رنگ لباس و ماشین و کفشمان گرفته تا رنگ پوست و

موی و چشم افراد همگی نشان دهنده و نمایانگر ویژگی هایی هستند.

در بسیاری از کارها و انتخاب هایمان به نوعی درگیر با انتخاب رنگ هستیم


از آنجا که هر رنگ ویژگی های خاص خود را دارد بهتر است تا با خصوصیات

آنها بیشتر آشنا شویم تا در بیشتر از نیمی از انتخاب هایمان موفق ترعمل کنید.
انتخاب رنگ ها در دکوراسیون و لوازم منزل نیز از جمله موارد مهمی است

که ذهن بسیاری را درگیر میکند و گاهی باعث ساعت ها یا روزها

سردرگمی میشود و تصمیم گیریمان را با مشکل مواجه میکند.

با بومچین همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این مورد را با شما در میان بگذاریم.
به طور کلی سه رنگ اصلی وجود دارد شامل رنگ های زرد،آبی و قرمز.

از ترکیب آنها با یکدیگر سه رنگ فرعی دیگر بوجود می آید.همینطور از ترکیب

رنگ های اصلی با رنگ های فرعی کنارشان نیز 6 رنگ دیگر بوجود میآید که در مجموع دوازده رنگ داریم.


در یک تقسیم بندی رنگ ها به دو دسته رنگ های گرم و سرد تقسیم میشوند.
رنگ های گرم شامل رنگ های قرمز، نارنجی، زرد و خانواده آنها میباشند
و استفاده از آنها در دکوراسیون محیط را صمیمی ، با انرژی و با حرارت نشان میدهد و به محیط پویایی و سرزندگی میبخشند.
رنگ های سرد شامل رنگ های سبز،آبی،بنفش و خانواده آنها میشود که استفاده
از آنها در دکوراسیون حس سکون و آرامش را به فضا میبخشد و باعث
بزرگ تر نشان دادن فضا میشود.
همانطور که گفتیم هر رنگ خصوصیاتی دارد که برای آشنایی با خصوصیات
هر رنگ میتوانید مطالعاتی در این خصوص داشته باشید.
باید به این نکته دقت شود که استفاده از رنگ های گرم در محیط های
کوچک احساس تنگی و خفگی و استفاده از رنگهای سرد در محیط های
بزرگ موجب احساس سردی و خالی بودن یا نیمه تمام بودن را القا خواهد کرد.
برای اینکه یک انتخاب رنگ درست واصولی در محیط خود داشته باشید
باید با روش های آن تا حدودی آشنا باشید.رنگ ها را در دکوراسیون
و چیدمان منزل میتوان بر اساس الگوهای متفاوتی انتخاب کرد که در زیر به آنها اشاره میکنیم.

استفاده از الگوی رنگ های مکمل:
رنگ های واقع در دو سر قطر دایره را رنگ مکمل میگویند.استفاده از این
الگو در دکوراسیون بسیاری اوقات خوب جواب میدهد.باید یکی از این رنگ ها
را بعنوان رنگ غالب و دیگری را بعنوان رنگ مکمل استفاده کنید.رنگ غالب
حدود 60 درصد فضا را پوشش میدهد.اگر محیط دارای نور زیاد باشد رنگ
سرد را بعنوان رنگ مکمل و اگر دارای نور کم بااشد رنگ گرم را بعنوان رنگ مکل استفاده کنبید.
برای هماهنگ کردن محیط و اینکه رنگ ها در طولانی مدت باعث خستگی چشم نشود
میتوانید از رنگ های خنثی(سفید،خاکستری) استفاده کنید.میتوانید این رنگ ها
را برای فضاهای ارتباطی مانند سالن ها،راهروها و ... درنظر بگیرید.

استفاده از الگوی رنگ های مکمل دو طیفی:
در این الگو از یک رنگ اصلی به همراه دو رنگ مجاورش بعنوان رنگ مکمل استفاده میشود.
این الگو برای کسانی است که جسارت استفاده از رنگ های مکمل را ندارند
.در این الگو نیازی به استفاده از رنگ های خنثی نمیباشد.
استفاده از الگوی رنگ های مجاور:
استفاده از سه رنگ کنار هم که شامل دو رنگ اصلی و یک رنگ فرعی میباشد.

از دیگر چیدمان های بوم چین:

آشنایی با چرخه رنگ و کاربد آن در دکوراسیون و چیدمان

شنبه 23 تير 1397 :: 15:10 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 62

میز غذاخوری و چیدمان آن جز دکوراسیون منزل به شمار میرود

و توجه به آن اهمیت بسزایی دارد

چیدمان میز ناهار خوری نشان دهنده سلیقه صاحبخانه بوده و میتواند
تاثیر بسیاری در دید میهمان داشته باشد.یک چیدمان خوب کشش و
میل به سمت غذا خوردن را بیشتر میکند و حتی غذا را لذیذ تر جلوه میدهد.
بومچین قصد دارد در این مقاله از اصول چیدمان میز غذا خوری و روش هایی
برای چیدمان آن صحبت کند.
برای چیدمان میز ناهار خوری ابتدا مهم است بدانید اجزای اصلی کدامند
سپس با قرار دادن هر یک در جای مخصوص خود میتوانید یک میز غذا خوری
زیبا و استثنایی داشته باشید. اجزای اصلی برای چیدمان میز ناهار خوری شامل
بشقاب، کاسه، قاشق و چنگال، لیوان،نمکپاش و فلفل پاش، گلدان،
شمع، رانر یا پارچه رومیزی و دستمال سفره و زیر بشقابی میباشد
که چیدمان هرکدام اصول و روش خاص خود را دارد.
رانر یا پارچه رومیزی را که معمولا عرض 60 سانت دارد میتواند به صورت طولی
و یا عرضی (به تعداد نیاز)روی میز غذاخوری پهن کرد بطوری که از دو طرف میز آویزان شود.
جنس و رنگ و طرح رانربه شرایط میهمانی بستگی دارد.حتی فصلی
که در آن هستید میتواند تعیین کننده باشد.البته در نهایت این سلیقه
شخصی شماست که میتواند تعیید کند چه جنس و رنگی مناسب
میز غذاخوری شماست.در میهمانی های رسمی میتوانید از پارچه های
با رنگ های تیره تر و طرح های رسمی وساده تر استفاده کنید و در میهمانی های
خودمانی میتوانید از رنگ ها و طرح های شاد و خاص استفاده نمایید.
در فصل بهار رنگ های بهاری و در پاییزاستفاده رنگ برگ درختان پاییزی پیشنهاد خوبی بنظر میرسد.

می توانید برای بشقاب ها زیر بشقابی داشته باشید یا نداشته باشید.
دقت کنید اگر از رانر استفاده نمی کنید حتما از زیر بشقابی استفاده شود
تا فضای شخصی افراد مشخص شود.چیدمان اجزا روی میز ناهار خوری
باید از کل به جز باشد و از لبه میز به سمت وسط میز چیدمان شود.
بشقاب غذا خوری و قاشق و چنگال باید از لبه میز بین دو تا سه سانت فاصله داشته باشد.

برای چیدمان میز ناهار خوری بشقاب اصلی را درست روبروی صندلی قرار دهید
اگر قرار است در وعده غذایی سوپ سرو شود از بشقاب های ته گود استفاده کنید
و آنرا روی بشقاب غذا خوری و در مرکز آن قرار دهید.بهتر است طرح بشقاب ها
با هم هماهنگی داشته باشد تا هارمونی سفره بیشتر حفظ شود.
اگر بشقاب سوپ خوری نیاز نداشتید بجای آن بشقاب سالاد خوری یا دسر خوری
را وسط بشقاب اصلی قرار دهید در غیر این صورت بشقاب سالاد خوری یا دسر خوری
را در قسمت بالا سمت چپ بشقاب اصلی قرار دهید.
حالا نوبت چیدمان قاشق و چنگال و کارد است.اگر غذا بگونه ایست
که به هر سه اینها نیاز دارید قاشق و کارد را در سمت راست بشقاب و چنگال ها
را سمت چپ بشقاب بچینید.کارد سمت چپ قاشق قرار میگیرد .
لبه تیز آن باید به سمت بشقاب باشد.همانطور که گفته شد چنگال ها در سمت
چپ ظرف اصلی قرار میگیرد و باید به ترتیب بزرگی از راست به چپ چیدمان شود.

اگربرای صرف دسر در این بشقاب احتیاج به کارد بود یا خواستید
از آن به عنوان بشقاب نان استفاده کنید کارد آن را روی بشقاب قرار دهید.

در صورتی که برای بشقاب دسر خوری احتییاج به قاشق و چنگال باشد باید آنها را در بالای
بشقاب اصلی قرار دهید(حالت اول). اگر برای صرف دسر تنها به چنگال نیاز داشتید
آنرا سمت چپ و کنار بشقاب اصلی قرار دهید که بعد از آن چنگال غذا خوری و سپس
بعد از آن چنگال سالاد خوری قرار میگیرد(حالت دوم).
حالت اول
حالت دوم
محل قرار دادن لیوان در میز غذا خوری بالا سمت راست بشقاب اصلی میباشد.
اگرمیخواهید بیشتر از یک لیوان برای هر فرد استفاده کنید بهتر است از دو یا
سه لیوان با اندازه های متفاوت استفاده کنید و آنها را به ترتیب بلندی از راست
به چپ بچینید یعنی لیوان بلند تر در سمت راست لیوان کوتاه تر قرار گیرد.
کاسه ماست یا ترشی باید بالا سمت راست بین لیوان و بشقاب سالاد خوری قرار گیرد.
دستمال سفره را میتوانید بصورت مستطیل یا لوله ای یا حالت دار در آورده
و آنرا در سمت چپ قرار دهید.در صورتی که روی بشقاب اصلی بشقاب دیگری
قرار ندادید میتوانید دستمال را روی بشقاب اصلی نیز قرار دهید.که میهمان
در همگام استفاده آنرا به یقه میبندد یا روی پا میگذارد.
استفاده از شمع در میز های غذا خوری بسیار خوب است و جلوه میز را بسیار تغییر میدهد.
بسته به ابعاد میز و سلیقه شخصی خود میتوانید هر کدام از انواع شمع ها
و شمعدانی ها را روی میز داشته باشید.باید دقت شود ابعاد شمع با ابعاد
میز متناسب باشد و همچنین در اطراف شعله شمع شیء قابل اشتعالی نباشد.
در میهمانی های رسمی از شمع های تیره و در میهمانی های خودمانی از شمع های
روشن و رنگی استفاده کنید.
یک میز ناهار خوری هر چند هم که زیبا چیدمان شود درصورتی که
خالی از گلدان و گیاهان با طراوت باشد ناقص و خالی از لطف بنظر میرسد.
با انتخاب یک یا چند گلدان مناسب و گل های زیبا ، طراوت و شادابی را به سفره
خود اضافه کنید.بسته به شرایط مختلف و سلیقه خودتان جنس گلدان میتواند چوبی،
کرسیتالی، شیشه ای، چینی و یا حصیری باشد.
با تمام این احوال چیدمان میز غذا خوری سبک های متفاوتی دارد و ممکن است
در مناطق مختلف بسته به نوع غذایی که سرو میشود و یا نحوه استفاده
و آداب و رسوم منطقه متفاوت باشد.مثلا در بعضی چیدمان ها از چنگال و
چاقوی مخصوص برای سرو ماهی استفاده میشود یا چیدمان لیوان مخصوص
انواع نوشیدنی مانند شراب وجود دارد که در زیر نمونه آنها نشان داده شده است
اما اصول کلی چیدمان میز غذا خوری همین مواردی است که ذکر شد.
در زیر مدل های دیگری از چیدمان میز غذا خوری را که کارشناسان پیشنهاد میکنند ببینید.

چیدمان میز ناهارخوری

شنبه 23 تير 1397 :: 14:25 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 75

هنگامی که وارد منزل میشویم اولین چیزی که در بک گراند دید ما خود نمایی میکند

پرده،طرح و رنگ آن است.امروزه بدلیل بالا رفتن سطح دانش سلیقه و فرهنگ

و انتظار مردم انتخاب پرده و طرح و رنگ آن یکی از دغدغه های صاحبخانه محسوب میشود

و یک انتخاب متوسط نمیتواند انتخابی راضی کننده و مطلوب برای آنها باشد.


قبل از هر چیز اجازه بدهید نگاهی به انواع پرده و کاربرد آن در دکوراسیون

وچیدمان منزل داشته باشیم. سپس در مقاله های بعد به نحوه هماهنگ کردن

رنگ پرده با سایر عناصر خانه مانند مبل و فرش میپردازیم.
پرده های حریر در دکوراسیون و چیدمان منزل:
به طور حتم شما نیز با این نوع پرده ها آشنایی دارید.پرده های حریر محتمل ترین

انتخابیست که میتوان برای چیدمان پذیرایی،نشیمن و اتاق خواب ها در نظر گرفت

زیبایی و لطافت این پرده موجب میشود که انتخابی ایده آل برای صاحبخانه محسوب شود

ضمن اینکه استفاده از این نوع پرده در محیط های کوچک موجب بزرگ تر نشان دادن

فضا شده بخصوص اگر از طیف روشن آن استفاده شود.

پرده های حریر در دکوراسیون و چیدمان منزل

پرده های حریر در انواع متفاوتی در بازار موجود میباشند.انواع شیشه ای آن بیشتر

جنبه تزیینی دارد و بدلیل شفافیت و نازکی بعنوان لایه دوم استفاده میشود.

اگر تنها انتخاب شما برای پرده اصلی حریر است میتوانید از پرده های حریر با ضخامت

بیشتر استفاده کنید یا با استفاده از دو لایه پرده حریر موضوع نازک بودن آنرا تا حدی برطرف کنید.

پرده

پرده های حریر برای مکان هایی که نورگیری کمی دارند توصیه میشود چرا که

عبور نور به راحتی از داخل آن صورت میگیرد و روشنایی خانه را مانند دیگر پرده ها

کم نمیکند.ضمن اینکه با تلألو نور داخل پرده شفافیت و درخشندگی زیبایی پیدا میکند

که خود موجب روشنایی و لطافت بیشتر محیط شده و آرامش را میهمان فضای خانه میکند.

پرده2

در فصل های سرد شاید این پرده جوابگوی نیاز شما نباشد و لازم باشد از آن

بعنوان پرده ثانویه یا تزیینی استفاده کنید و زیر آن از یک پرده دیگر استفاده کنید.

ضمن اینکه میتوانید برای جلوگیری از هدر رفت گرما از مدل های ضخیم تر آن استفاده کنید

اما این باعث نمیشود که شما به کلی از انتخاب خود برای یک پرده حریر دست بردارید

.چرا که زیبایی های آن در هر فصلی به چشم می آید.

پرده3

برای شستن این نوع پرده ها بهتر است از آب سرد و صابون استفاده کنید

و اگر لکه ای روی آن افتاد سریعا پاک کنید.اگر هم اینکار را انجام ندادید میتوانید

اثر لکه را با کره مارگارین تا حد زیادی از بین ببرید.

پرده های مخمل در دکوراسیون و چیدمان منزل:
پارچه های مخمل بوسیله ابریشم، کتان و پنبه بافته میشوند این پارچه ها

بدلیل تنوع رنگی بالا همینطور بخاطر زیبایی و لطافتی که دارند موجب شده

تا جز پرفروش ترین پرده ها در دکوراسیون باشند.پارچه های مخمل مناسب

پذیرایی و اتاق خواب است. هنگامی که سبک چیدمان منزل کلاسیک

یا نیمه کلاسیک باشد این پرده ها با آن وقار و سنگینی که دارند بر اعتبار و صلابت

فضا می افزایند.این پارچه ها مکمل پارچه های تور،کتان،حریر یا ساتن برای پرده هستند.

پرده 4

همچینین میتوان والان های پرده را از این جنس در نظر گرفت که نشان از لوکس

و اشرافی بودن منزل دارد.پارچه های مخمل معمولا در عرض های 150 و 300 سانتی متر

موجود میباشند و بخاطر بافت نرم و لطیفی که دارن گرما و انرژی را به فضای خانه تزریق میکنند

.استفاده از این پارچه بعنوان پرده اصلی در جاهایی که به نور طبیعی زیاد احتیاج است

توصیه نمیشود چرا که این نوع پارچه نور را از خود عبور نمیدهد.در عوض این نوع پارچه ها

عایق مناسبی در برابر سرما در فصل های سرد سال میباشند.

پرده 5

پرده6

بعد از شستن پرده های مخمل از فشردن زیاد آن خودداری کنید چرا که به بافت

آن آسیب میرساند و آنرا در مجاورت هوا خشک نمایید.برای از بین بردن گردو غبار آن

میتوانید از جاروبرقی استفاده کنید.


پرده های کتان در دکوراسیون و چیدمان منزل:
یکی دیگر از پارچه های پرکاربرد در پرده ها کتان میباشد که این پارچه نیز

از تنوع رنگی بالایی برخوردار است.پرده های کتانی جز پرده های سبک محسوب میشوند

که معمولا برای نصب آنها از چوب پرده استفاده میشود.

پرده8

پارچه های کتانی از مقاومت بالایی در برابر نور خورشید برخوردارند.

پرده های کتانی نیاز به استری ندارند و میتوانند به تنهایی استفاده شوند.تنوع رنگی

و طرح های زیبا و مقاومت خوب و قیمت مناسب از جمله دلایل انتخاب خریداران برای

این محصول میباشد چرا که دست صاحبخانه را برای ست کردن این پرده ها با عناصر

دیگر منزل ازجمله مبل و فرش باز میگذارد.

پرده10

پرده11

پرده های ساتن در دکوراسیون و چیدمان منزل:
این پارچه های زیبا بافت متراکمی دارند که نور را از خود عبور نمیدهند.

سطح صاف و براقی دارند که برای استفاده در چیدمان هایی به سبک کلاسیک بسیار

مناسب میباشند.دارای رنگبندی و طرح های بسیار متنوع هستند و از آنها میتوان

بعنوان پرده اصلی و یا بعنوان والان یا قسمتی از آن استفاده کرد.همچنین بدلیل

براقیت خاصی که این نوع پارچه دارد میتواند به عنوان حاشیه های کار مورد استفاده

قرار بگیرد که جنبه ای رسمی و لوکس به پرده خواهد داد.

پرده12

پرده13

انواع پرده به لحاظ روش نصب ، کاربرد و شکل ظاهر:
گاهی لازم است پرده ثابت بماند یا شاید برای استفاده از نور طبیعی

در روز لازم باشد پرده در طول روز جمع شود.از طرفی به لحاظ شکل ظاهری و ایستایی

پرده بعضی میخواهند پرده صاف و بدون چین باشد و برخی نیز پرده های چین دار را میپسندند

.همچنین بعضی جاها نیاز است پرده با یک سیستم خاص جمع و باز شود

و یا قابلیت تنظیم نور داشته باشد تا نیاز فرد را برطرف کند. بخاطر همین ویژگی ها

انواع مختلفی از پرده ها در دکوراسیون و چیدمان منزل و محیط کار استفاده میشود

که در زیر به معرفی آنها میپردازیم.

پرده14

پرده های والان دار:
حتما شما نیز با این پرده ها آشنایی دارید.در این نوع پرده ها معمولا یک پرده اصلی

برای زیر انتخاب میشود و برای رو از والان استفاده میشود. والان میتواند بصورت

آویز ساده یا حالت دار در اطراف یا بالای پرده نصب شود که بسته به سبک چیدمان

و دکوراسیون و سلیقه صاحبخانه متفاوت است.

پرده 15

در درکوراسیون های کلاسیک بهتر است از مدل های حالت دار مخصوص این سبک

استفاده شود و برای سبک مدرن دکوراسیون پیشنهاد میگردد به حالت ساده از والان استفاده شود.

پرده16

پررده 17

استفاده از والان در دکوراسیون این امکان را به ما میدهد که با توجه به رنگ و طرح والان،

پرده را با مبلمان یا دیگر عناصر خانه ست کنیم و پرده زیری یا همان اصلی را با خیال راحت

ترانتخاب کنیم. چون میدانیم هنوز گزینه ای برای ست کردن رنگ های پرده با دیگر اجزا منزل

در دست داریم که همان والان است.

پرده های رومن(رومی):
اگر میخواهید از سادگی چیدمان و دکوراسیون خود لذت ببرید ما این روش را

برای نصب پرده شما پیشنهاد میکنیم.در این روش پرده به کمک چوب های افقی

که داخل پرده سوار میشود در هنگام جمع ، دارای خط تاهای افقی و مرتبی میشود

و هنگام باز شدن تبدیل به یک تکه پارجه صاف میشود.همانطور که گفته شد

این نوع پرده مناسب محیط های ساده و بی آلایش است و برای

دکوراسیون با سبک های پرزرق و برق یا کلاسیک پیشنهاد نمیشود.

پرده 18

پرده 19

پرده های اتریشی:
پرده هایی زیبا و خاص برای استفاده در دکوراسیون پذبرایی،خواب و آشپزخانه میباشند.

این پرده های سبکی کلاسیک داشته و جنبه ای رسمی و سنگین به فضا میدهد.

این پرده ها بصورت ریسمانی جمع میشوند اما بواسطه مدل دوختی که دارند حدودا

دو و نیم برابر پرده های رومی پارچه نیاز دارند.این پرده ها در حالت جمع مجموعه

ای از والان های بهم چسبیده را تشکیل میدهند که به فضا رسمیت

و اعتبار بیش از پیش میبخشد.این پرده ها در انواع طرح ها و پارچه های

گوناگون موجود است اما پراچه های ابریشمی بواسطه لطافتی که دارند برای این پرده ها مناسب ترند.

پرده20

پرده21

پرده22

پرده های پلیسه ای:
این پرده ها مناسب برای دکوراسیون و چیدمان با سبک مدرن میباشد.

بخاطر نوع پرده انتشار نور در محیط یکنواخت است و مناسب

برای نصب در پنجره ها با شکل های خاص میباشد.جنس این پرده از پارچه

پلی استر و دارای پوشش اکریلیک یا پلی اورتان و یا ترکیبی از ایندو میباشد

و قابل شستشو نیز میباشد.طرح ها و رنگ های متنوعی از آن در بازار موجود

بوده و نصب سریع و آسانی هم دارند.در زیر چند نمونه از این پرده را ببینید.

پرده23

پرده های کرکره ای:
همانطور که از اسمشان پیداست این پرده ها بصورت کرکره ای هستند

که حتما آنها را در بسیار مکان ها دیده اید.این پرده ها قابلیت تنظیم نور

ورودی به محیط را به خوبی فراهم میکنند و در محیط های اداری و خانه های

کوچک طرفداران زیادی دارد.ضمن زیبایی و آراستگی که به محیط میدهد

به لحاظ جنسشان که از الومینیوم یا چوب است در برابر اشعه خورشید آسیب نمیپذیرد

و اگر د

پرده23

ست استفاده شود سالهای سال کار خواهد کرد.

نوع آلومینیومی آن بیشتر در محیط های اداری و نوع چوبی آن مناسب منازل مسکونی است.

البته محدودیتی در این مورد وجود ندارد و بیشتر به سلیقه فرد استفاده کننده

بستگی دارد.این پرده ها بیشتر مناسب دکورسیون و چیدمان به سبک مدرن میباشند

اما اگر از نوع چوبی آن استفاده شود با فضا های نئو کلاسیک نیز به خوبی هماهنگ میشود.

پرده25

پرده های زبرا:
این پرده ها دارای سبکی نوآورانه و جالب است.با استفاده از این پرده در محیط خود

میتوانید نمایی تازه به پنجره و دکوراسیون خود بدهید.ساختار این پرده از تور

و پارجه یا چوب میباشد که بصورت راه های افقی یکی در میان زیر هم قرار گرفته اند.

این پرده براحتی قابلیت تنظیم نور ورودی به محیط را فراهم میکند.

از این پرده در محیط های مدرن و همچنین دفترهای اداری و شرکت ها استفاده میشود.

میتوانید چند نمونه از آن را در زیر ببینید.

پرده26

پرده 27

پرده28

از دیگر چیدمان های بوم چین:چیدمان اداری
چیدمان اتاق خواب
چیدمان میز ناهارخوری
آشنایی با چرخه رنگ و کاربد آن در دکوراسیون و چیدمان
چیدمان آشپزخانه
چیدمان دیوار پشت ال سی دی
چیدمان مسکونی
نکات کلیدی در مورد چیدمان اتاق خواب

انتخاب پرده مناسب هنگام چیدمان منزل

پنجشنبه 21 تير 1397 :: 11:23 ::  نويسنده : بوم چین ::  تعداد بازدید : 43

اتاق خواب مکانی است برای استراحت و آرامش. جایی که قرار است

بعد از ساعت ها کار روزانه در آن به آرامش برسیم و خستگی ناشی

از آن را از بدن خارج کنیم. پس بسیار مهم است که فضای آن طوری باشد

که این نیاز را به بهترین نحو برآورده کند.


با بوم چین همراه باشید تا نکاتی کلیدی در مورد چیدمان و دکوراسیون اتاق ها را با شما در میان بگذارد.

چیدمان اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

رنگ مناسب اتاق خواب:
جدای از اینکه سلیقه صاحبخانه چیست و یا اینکه چه رنگی را میپسندد

برای رنگ های مورد استفاده در اتاق باید با تامل و فکر تصمیم گرفت چرا

که یک انتخاب اشتباه میتواند در دراز مدت تاثیراتی منفی بر روحیه و در نتیجه

سلامت جسم داشته باشد.
هر کدام از رنگ ها تاثیری متفاوت بر فرد میگذارد اگر میخواهید خواب شبانه

راحتی را در اتاق خواب خود داشته باشید بهتر است خاصیت رنگ ها را

تا حدودی بدانید و بعد از آن اقدام به انتخاب رنگ مناسب کنید.

دکوراسیون منزل

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده رنگ آبی ضربان قلب و فشار خون

را پایین میآورد و همین طور رنگ سبز و زرد موجب میشود خاب شبانه بهتری داشته باشیم.

طی تحقیقاتی که در استرالیا روی 2000 خانه در مورد رنگ های آنها انجام شده

محققان به این نتیجه رسیده اند خانه هایی که درآنها از رنگ های ابی،سبز

و زرد استفاده شده خاب شبانه راحت تری دارند.

چیدمان منزل مسکونی

تا جایی که میتوانید در اتاق خواب از رنگ های ارغوانی و بنفش تیره استفاده نکنید.

چون این رنگ ها تحریک کننده ذهن و موجب خلاقیت آن میشود که خود باعث

فعال نگه داشتن ذهن شده و این موضوع یک خواب آرام را از انسان میگیرد

و حتی موجب دیدن خواب های پریشان و زیاد میشود.بخاطر همین صبح که فرد

از خواب بیدار میشود احساس خستگی میکند. براساس تحقیقات انجام شده افرادی

که در اتاق های با رنگ بنفش یا ارغوانی میخوابند حدود 5 تا 6 ساعت میخوابند

که به نسبت 8 ساعت خواب که بدن به آن نیاز دارد بسیار کمتر است.

دکوراسیون مسکونی اتاق

چنانچه به رنگ بنفش و استفاده از آن علاقه دارید پیشنهاد میشود از رنگهای یاسی

یا بنفش کمرنگ استفاده کنید و برای اینکه از سردی فضا بکاهید و فضا را گرمتر و صمیمی تر کنید

از پارکت های چوبی یا فرش های دستباف استفاده کنید

دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ سفید یکدست برای اتاق باعث بی روح شدن و سردی فضا میشود

در حالی که اگر مقداری رنگ مایه خاکستری به آن اضافه شود میتواند جلوه ای متفاوت به اتاق بدهد.

اجرای دکوراسیون

رنگ قرمز جز رنگ های گرم و موجب القای انرژی در فرد میشود.

اگر شما از طرفداران رنگ قرمز هستید توصیه میشود برای اتاق خوابتان در استفاده

از این رنگ زیاده روی نکنید و به یک دیوار بسنده کنید.بخصوص برای اتاق خواب

کودک سعی کنید از رنگ های قرمز روشن یا صورتی که مناسب رنگ اتاق

خواب کودک است استفاده کنید.

اجرای دکوراسیون اتاق خواب

همچنین شما میتوانید قبل از شروع کار مطالعاتی راجع به آشنایی با رنگ ها داشته باشید

تا بتوانید بهتر در این زمینه تصمیم بگیرید.

انتخاب پرده مناسب برای اتاق:
پرده در دکوراسیون داخلی اهمیت بسیاری دارد بطوری که جز یکی از مهمترین

عناصر چیدمان بشمار میآید.انتخاب طرح،رنگ و حتی جنس پرده نیز باید

با درایت و تامل صورت گیرد تا نتیجه رضایت بخش و در چشم بیننده زیبا باشد

.در زیر نکاتی را در این خصوص یادآور میشویم.

چیدمان تخت خواب

ممکن است پنجره اتاق خواب کوچک یا بزرگ باشد.سعی کنید اگر پنجره ها بیشتر

از یک عدد و نزدیک به هم بودند یک پرده برای آنها انتخاب کنید.اگر بخواهید سقف

اتاق بلند تر بنظر برسد از یک پرده بلند استفاده کنید.اگر پرده ای که برای اتاقتان

انتخاب کرده اید کوتاه باشد بهتر است پایین آن را طرح دار انتخاب کنید تا جلب

توجه به سمت پایین پرده باشد و در صورتی که پرده بلند داشتید میتوانید برای

بالای آن طرحی را در نظر بگیرید که ارتفاع پرده خیلی زیاد بنظر نرسد.

چیدمان پذیرایی

برای انتخاب جنس پرده اتاق خواب ابتدا دقت داشته باشید که در کدام فصل سال هستید.

اگر در فصل سرد سال بسر میبرید از پرده های ضخیم تر مثل مخمل استفاده کنید

و اگر در فصل گرم سالید از پرده های حریر یا ساتن استفاده کنید.

در انتخاب جنس پرده دقت کنید که زود از بین نرود و شما مجبور به تعویض

زودهنگام آن نشوید.یک راه برای تشخیص جنس پارچه اینست که پارچه را

از قسمتی که بریده شده است کمی بکشید اگر متوجه شدید تاروپود آن براحتی از هم

جدا میشوند از خیر آن بگذرید.درصورتی که علاقه دارید حتما آن پارچه را داشته باشید

برای زیر آن یک آستر انتخاب کنید که نورآفتاب کمتری خورده و دیرتر آسیب ببیند.

چیدمان اتاق نشیمن

رنگ و طرح پرده در اتاق بسیار اهمیت دارد و باید رنگ پرده بگونه ای باشد

که هارمونی اتاق با سایر اجزا هماهنگی و هارمونی لازم را داشته باشد

.قبل از این موضوع بهتر است در مورد سبک های دکوراسیون داخلی کمی بدانید

و بعد باتوجه به آن اقدام به انتخاب طرح و رنگ پرده کنید.البته این اتاق شماست

و قانون نوشته شده ای در این مورد وجود ندارد اما بهتر است اگر انتخابی دارید

آن را با شناخت و آگاهی انجام دهید تا خیالتان راحت باشد که قبل از انتخاب

همه موارد را در نظر گرفته اید.مثلا اگر سبک اتاق شما مدرن است

میتوانید از طرح های هندسی استفاده کنید یا اگر سبک معاصر دارید میتوانید

از انواع پرده های گل دار استفاده کنید.در سبک های رسمی و کلاسیک هم رنگ های بژ

،نسکافه ای،قهوه ای و پارچه های ساده با خطوط طلایی و زرشکی با گل های

پرکار در حاشیه آنها گزینه مناسبی است.پرده های حریر ساده تقریبا در تمام سبک ها

جواب میدهد ومیتواند خیال شما را بابت هماهنگی پرده با دکوراسیون اتاق خوابتان راحت کند.

چیدمان بر طبق رنگ بندی

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پرده

به لحاظ روانشناسی انتخاب رنگ های سبز و زرد و ترکیب اینها مناسب ترین رنگ برای دکوراسیون اتاق های خواب است چرا که آرامش و گرما را به محیط اتاق آورده و موجب خواب راحت شبانه میشود.اما شما میتوانید هر رنگ دیگری را نیز به تناسب دکوراسیون اتاقتان انتخاب کنید.اگر رنگ پرده را با اجزا دیگر موجود در اتاق مثل فرش یا روتختی هماهنگ کنید هارمونی اتاق بیشتر حفظ میشود.

دکوراسیون پرده برای پذیرایی

پیشنهاد میشود برای پرده اتاق کودک از پرده های طرح دار با رنگ های شاد استفاده کنید

و از بکار بردن پرده های با رنگ یکدست خودداری کنید چرا که هر رنگ تاثیرات

خود را روی رفتار کودک بخوبی نمایان خواهد ساخت که شاید چندان مطلوب نباشد.

مثلا رنگ قرمز یا نارنجی یکدست موجب عصبی شدن و یا رنگ آبی یکدست

موجب بی حالی و سستی کودک خواهد شد.

پرده

ایجاد یک فضای گفتگو در اتاق:
صرف نظر از اندازه اتاق میتوانید جدای از محل تخت یک فضای خاص برای

یک گفتگوی دو نفره ترتیب دهید.در صورتی که به لحاظ فضا واقعا محدودیت دارید

سعی کنید با گذاشتن یک صندلی در یک گوشه اتاق مکانی برای نشستن و آرامش خود

فراهم آورید.اگر این صندلی کنار پنجره باشد که در حین استراحت بتوان

از منظره بیرون استفاده کرد خیلی بهتر است.استفاده از یک میز کوچک کنارصندلی

برای صرف چایی یا قهوه این ضیافت را تکمیل میکند.همچنین از تاثیری که

گیاهان زنده روی محیط اطراف میگذارند غافل نباشید.استفاده از یک یا چند گلدان زیبا

در اتاق میتواند طراوت و شادابی را به فضای اتاق هدیه کند.اما تصمیم بگیرید

اگر گلدانی را وارد اتاق خود کردید حتما به آن کاملا رسیدگی کنید

چرا که نبود گیاه طبیعی از بودن آن با برگ های پژمرده یا زرد بسیار بهتر است.

چیدمان تخت

چیدمان کلاسیک

نور اتاق خواب:
نور اتاق خواب میتواند بصورت طبیعی یا مصنوعی باشد.نور طبیعی و فواید آن بهیچوجه

قابل مقایسه با نورهای مصنوعی و ساخته دست بشر نیست.لذا سعی کنید در صورتی

که اتاق پنجره دارد ازورود نور به داخل اتاق حداکثر استفاده را بکنید وچیدمان اتاق

خواب را بگونه ای انجام دهید که جلوی ورود نور را نگیرد.

چیدمان مدرن

هرچند بعضی افراد دوست دارند اتاق تاریک باشد که در این وارد میتوانید

از پرده های ضخیم تر یا پرده هایی که میتوان ورود نور را به اتاق تنظیم کند استفاده کنید.

چیدمان اتاق با پنجره

در مورد نور های مصنوعی و لامپ ها، ضمن روشنایی محیطی و به اندازه کافی

که اتاق باید داشته باشد برای زیبا تر شدن فضای اتاق میتوانید از آباژورهای

با پایه بلند یا کوتاه متناسب با دکوراسیون اتاق خوابتان استفاده کنید.

اگر در کنار تخت میز یا پاتختی دارید میتوانید روی آنها ازچراغ خواب های مناسب

بهره ببرید.همینطور استفاده از هالوژن ها به عنوان نورهای موضعی و ایجاد

سایه روشن آنها روی دیوار میتواند زیبایی اتاق را دوچندان کند.

چیدمان ساده

چیدمان باکلاس

در مورد میزان نور اتاق خواب دقت کنید که از نصب لوستر های بزرگ در آنها

خودداری کنید چرا که اتاق محلی برای استراحت است و نور زیاد مناسب این فضا نیست.


استفاده مناسب از قفسه کتاب در اتاق
گاهی علاقه وافر افراد به مطالعه کتاب یا نگهداری انواع کتاب ها در کتابخانه

شخصی خودشان موجب شده که یک کتابخانه بزرگ در نزدیکی تخت داشته باشند.

بدلیل نشستن گرد و غبار روی کتاب ها این امر ممکن است موجب اختلال

و مشکلات تنفسی برای شما شود.همچنین در صورت وقوع زمین لرزه امکان

سقوط آنها روی شما وجود دارد.ما به جای اینکار به شما پیشنهاد میکنیم

از یک قفسه داخل دیواری و در دار کوچک در نزدیکی تخت استفاده کنید که تعدادی

از کتاب های مورد علاقه تان را در آنجا قرار دهید تا قبل از خواب مطالعه کنید.

کتابخانه اصلی را میتوانید در جایی دور تر از تخت قرار دهید.

چیدمان کتابخانه

آینه در اتاق خواب
آینه در اتاق خواب میتواند به عنوان یک عنصر دکوراتیو در اطراف تخت یا قسمت هایی

از اتاق با طرح و نقش خاص استفاده شود یا اینکه بعنوان وسیله ای کاربردی

برای آرایش یا مرتب کردن و دیدن خود از آن استفاده کرد.
در مواردی که از آن بعنوان یک وسیله تزیینی استفاده میشود سعی کنید جانمایی

و طرح آن بگونه ای باشد که با دکوراسیون بقیه اتاق همخوانی داشته باشد

اما در حالت دوم آینه را باید در جایی بگذارید که در هنگام خواب تصویرتان

در آن دیده نشود چرا که بعد از مدتی موجب بدخوابی و پریشانی خواهد شد.

همچنین موقعیت آینه باید طوری باشد که در صورت باز بودن در اتاق خواب نمای

تخت از بیرون در آن معلوم نباشد و حریم خصوصی حفظ گردد.

چیدمان تخت

از دیگر چیدمان های بوم چین:

چیدمان اداری
چیدمان اتاق خواب
چیدمان میز ناهارخوری
آشنایی با چرخه رنگ و کاربد آن در دکوراسیون و چیدمان
چیدمان آشپزخانه
چیدمان دیوار پشت ال سی دی
چیدمان مسکونی
نکات کلیدی در مورد چیدمان اتاق خواب

کاربرد فنگ شویی در چیدمان

نکات کلیدی در مورد چیدمان اتاق خواب

پیوندهای روزانه
آمار
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 20
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 20
  • بازدید این ماه : 106
  • بازدید امسال : 687
  • بازدید کل : 3382
  • تعداد پست ها : 36
  • تعداد نظرات : 0


 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : بلاگ یو